Power Assessment: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
{| align="center" border="1" cellspacing="0" | {| align="center" border="1" cellspacing="0" | ||
| Enhed || Model || Aktiv || Standby || "Slukket" | | Enhed || Model || Aktiv<ref>For PC'ere er dette forbruget under belastning </ref> || Standby** || "Slukket" | ||
|- | |- | ||
| Monitor || Samsung syncmaster T220 HD || 20w || 8w || 8w | | Monitor || Samsung syncmaster T220 HD || 20w || 8w || 8w | ||
|- | |- | ||
| Cable modem || WebSTAR EPC2100r2 || 8w || - || - | | Cable modem || WebSTAR EPC2100r2 || 8w || - || - | ||
|- | |||
| Server || Asus EEE B202 || 24w || | |||
|} | |} | ||
<references /> | |||
Revision as of 21:09, 19 January 2009
Oversigt over strømforbrug for diverse hardware:
| Enhed | Model | Aktiv<ref>For PC'ere er dette forbruget under belastning </ref> | Standby** | "Slukket" |
| Monitor | Samsung syncmaster T220 HD | 20w | 8w | 8w |
| Cable modem | WebSTAR EPC2100r2 | 8w | - | - |
| Server | Asus EEE B202 | 24w |
<references />